Korea

22.1 Nepřipraven na trénink v Koreji (Unprepared for training in Korea)

(9.12.-11.12.2010)
Stáli jsme v řadě na palouku před klášterem a v pravidelných intervalech opakovali kopy, které předváděl mnich před námi. Úleva na uvolnění. Drsná první hodina tréninku už je za námi. Zítra se nepostavím na nohy. Už dnes cítím každý sval a při budíčku ve 4 hodiny ráno jsem skoro nemohl vstát z matrace. Mnich nám dal pokyn, ať pokračujeme ve skupinkách. Bylo tu asi 30 Korejců, norský kluk, co tu trénuje už 5 let, a já. Všichni cvičili v teniskách, jen já jsem měl bohužel své těžké čínské trekové boty. V mé čtyřčlenné skupince byl ještě můj korejský spolubydlící a 2 korejská děvčata, z nichž jedna měla opravdu velké osobnosti (jak říká Andrea, big personality). Postavili jsme se do kroužku proti sobě, jeden vždy korejsky počítal: "Na, Tul, Sat ..." a řídil tak rytmus kopů všech čtyř cvičících. Když přišla řada na mne, osvěžil jsem jim trénink hlasitým počítáním: "Jedna! Dvě! Tři! ..." Maličká Korejka cvičící proti mně se smála a vykopávala tak intenzivně, až se jí osobnosti natřásaly. Mnich zavelel a my se opět srovnali do řady. Pokračovali jsme nacvičenou sestavou a úklonou na závěr. Dnešní trénink skončil.

Následovat měl návrat do tělocvičny a 108 buddhistických poklon s poděkováním. Mnich ale něco pronesl a norský kluk mi přeložil, že místo úklon si dáme hodinový výšlap po okolních kopcích. Vyrazili jsme prudkým svahem dolů. Konečně uplatním svoje trekové boty. Tady jim tenisky nepomůžou. V jednom místě byl sráz hodně prudký a trochu posypaný pískem. Všichni zbrzdili a hezká malá Korejka, jdoucí přede mnou, mne upozornila:
- "Attention, it is slippery (Pozor, je to kluzké)." Usmál jsem se.
- "I have good shoes (Mám dobré boty)!" pronesl jsem nahlas, takže se skupinka slézající svah přede mnou otočila, aby spatřila ten zázrak na mých nohou. V té chvíli jsem došlápl na písek, boty podklouzly, já se před zraky všech poroučel k zemi a už po zadku sjel poslední dva metry. Smích, který se ozval z úst všech diváků, byl upřímný.
- "I have good Chinese shoes" dodal jsem a zasmál se taky. Pýcha totiž předchází pád.