Turkey

1.6 Fotky z Turecka

Tak jsme tady v Lahore konecne nasli dostatecne rychly net a hlavne cas na pretrideni fotek z Turecka a jejich upload na stranky. Fotky jsou pod Tureckem, protoze patri do Turecka.

http://unpreparedtravellers.com/en/unprepared-photos-istanbul
http://unpreparedtravellers.com/en/unprepared-photos-cappadocia
http://unpreparedtravellers.com/en/unprepared-photos-kurdistan-turkey

1.5 Souhrn Turecko (Summary Turkey)

Do Turecka jsme vstoupili 4.12. (Andrea) a 7.12. (já) a odjeli jsme 13.12. V průměru jsme zde strávili 7.5 dní a nocí (Andrea 9, já 6). Z toho jsme 2 noci strávili v autobusech, 3 v samostatném pokoji v ho(s)telu a já 1 a Andrea 4 noci v hromadné ubytovně (dormitory).

1.4 Nepřipravený Van (Unprepared Van)

(12.12.2009)
Do Tatvanu jsme původně vůbec nechtěli jet, ale autobus jel zrovna tak nešikovně, že do našeho cílového Vanu měl přijet až po půl čtvrté ráno. Což je tak nešikovný čas, že by se dala špatně praktikovat naše metoda šetření za hotel, to jest spát v autobuse, do hotelu přijít v 9 dopoledne, zaplatit až za příští noc a dopoledne se ještě chvíli dospat. Proto jsme se rozhodli jet do Tatvanu, přespat tam v nějakém hostelu a ráno přejet po jezeře lodí do Vanu. Ve Vanu jsme se chtěli připravit na překročení hranice s Iránem a taky vidět hrad a jezero.

1.3 Nepřipravený Kurdistán (Unprepared Kurdistan)

(11.12.2009)
Při noční cestě do Kurdistánu jsme přestupovali v Kayseri, kde se Andrea na autobusovém nádraží spřátelil s místním řidičem. Ten si nejdřív myslel, že jsme bratři, a pak mi udělal radost, protože nevěřil, že mi už je 40. Další radost nám udělal řidič našeho autobusu do Diyarbakiru, když nám nechtěl dovolit naložit batohy do zavazadlového prostoru, protože jsme si určitě museli splést autobus - do Diyarbakiru turisté přece nejezdí. Když jsme mu ukázali lístek, skoro se nám klaněl.

1.2 Nepřipravená Cappadocia (Unprepared Cappadocia)

(9.12.-10.12.2009)
Při cestě nočním autobusem do Turecké Cappadoccie nás sice poněkud znervóznil pumpař, který při tankování našeho autobusu jednou rukou tankoval naftu a v druhé kouřil cigaretu, ale jinak cesta probíhala celkem dobře. Dokonce jsme se mohli s Andreou s našima dlouhýma nohama i na chvíli roztáhnout na dvou sedadlech. Bohužel po hodině dostatku místa autobus zastavil, aby nabral cestující z autobusu před námi, který se rozbil, takže zbytek cesty jsme s Andreou absolvovali každý stísněný tureckým přítelem, Andrea s vybitým MP3 přehrávačem ještě s hudebním doprovodem brečícího dítěte za sebou.

1.1 Nepřipravený Istanbul (Unprepared Istanbul)

(7.12.-8.12.2009)
Do Istanbulu jsem přijel poněkud roztržitý. Při nákupu jízdenky jsem si zapomněl vzít druhou jízdenku na tramvaj, zapomněl jsem si vzít drobné zpátky, cpal jsem jízdenku do všech děr v automatu kromě té správné (takže se za mnou na prázdné stanici vytvořila fronta) a pak jsem nastoupil do tramvaje v opačném směru. Nakonec jsem však úspěšně dorazil do našeho hostelu. Změnil jsem si o hodinu čas a ubytoval se v pokoji plném cestovatelů.