1.5 Souhrn Turecko (Summary Turkey)

Do Turecka jsme vstoupili 4.12. (Andrea) a 7.12. (já) a odjeli jsme 13.12. V průměru jsme zde strávili 7.5 dní a nocí (Andrea 9, já 6). Z toho jsme 2 noci strávili v autobusech, 3 v samostatném pokoji v ho(s)telu a já 1 a Andrea 4 noci v hromadné ubytovně (dormitory).

Oddělené finance jsme si vedli asi tak 1 den po mém příjezdu, než jsme zjistili, že to nemá smysl, takže teď už nerozlišujeme, kdo z nás si co kupuje, máme společnou peněženku a počítáme jen vklady do ní. Celkem jsme za 7.5 dne strávených v Turecku utratili 930 Tureckých Lir (615 USD), z toho 210 TL (140 USD) za ubytování, asi 390 TL (260 USD) za dopravu (kromě levné MHD dopravy) a asi 50 TL (30 USD) za vstupy do památek, exkurze a podobně. Za vše ostatní, tedy jídlo, pití, dobroty, drobné nákupy, MHD atd. jsme tedy utratili 280 TL (185 USD).

Celkové náklady na den na člověka tedy dosáhly 41 USD, což je zhruba o 50% více, než náš denní rozpočet plánovaný pro většinu zemí. Turecko ale taky nepatří mezi ty nejlevnější země na naší cestě, tak si to snad v Indii
naženeme.

Zdravotně jsme na tom zatím rozumně a největší útrapy nám zatím způsobila zima v Cappadocii a nevyspání po nocích v autobusech. Andrea je víceméně v pořádku a jen pravidelně bere prášky na kolena od MUDr. Ptáčka. Já jsem se už smířil se ztrátou šestky vpravo nahoře a pořád si zvykám na neohebný levý ukazováček po smeči od Honzy na volejbale. Ale stále věřím tomu, že když s tím neumí nic udělat moderní medicína, někde na Filipínách zajdeme k šamanovi, ten na něj sáhne, třikrát to křupne a budu ho moci ohýbat bez problémů (všemi směry). Bohužel se mi také vrátila nesnesitelná bolest do levého ramene při nošení batohu, na kterou jsem od posledních Himalájů úplně zapoměl. Snad bude šaman umět něco udělat i s ramenem.

S Andreou jsme si každý sestavili TOP5 nejlepších momentů, co jsme v Turecku zažili:

Andrea:
1. Účast na demonstraci a bitce s policisty ve Vanu
2. Odpolední procházka a blbnutí v Goreme
3. Noc s přáteli ve čtvrti Taksim v Istanbulu
4. Rybí sendvič, co jsme si koupili pod mostem Galata v Istanbulu
5. Pozvání na kávu neznámou ženou

Franta:
1. Noční příchod do hotelu ve Vanu a pobyt v něm
2. Odpolední procházka a blbnutí v Goreme
3. Kuřecí kebab v Nevsehiru za 1 TL - mňam :-)
4. Jízda na hranici s Iránem úžasnou přírodní scenérií
5. Podzemní město v Derynkuyu

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Pozdravy

Ahoj Franto !
Pozdravuju MOC Tebe i Andreu a přeju vám dobrý rok 2010 ve zdraví a plný dobrodružství !!! Byla jsem na obědě s Ivanou W. a ta mi řekla o tomhle kontaktu na vás dva. Vidím (nebo spíše čtu -:) ), že se máte dobře - a to je fajn. Držím vám palce a občas se kouknu, kde jste zase byli a co jste zažili. Jinak já pracuju jako lektorka farmaceutického marketingu a managementu (sama na sebe, ale pod firmou HMCgroup Praha) a baví mě to.
Tak se mějte fajn !!!!
Zuzana
P.S. Když jsem kdysi byla na mostě Galata, netušila jsem, že bych pod ním mohla koupit dobrý rybí sanmdwich -:)

Cau Zuzo, dekujeme za prani a

Cau Zuzo,

dekujeme za prani a jsme radi, ze se Ti dari. Taky prejeme krasny rok 2010.

F.+A.

Doporucuji vzhledem k

Doporucuji vzhledem k ruznosti zebricku udelat vlivovou analyzu.
Zdar nepripravenym.
Iv

Cau Iw, vis prece sama, ze ze

Cau Iw, vis prece sama, ze ze dvou respondentu se vlivovka udelat neda ;-)